lv | ru | en
1
Ienākt / Reģistrēties
Mans profils
Pirkumu grozs
0 0.00

Viss guļbūvei

Dabīgā ZVIEDRU krāsa zaļa

0.1 l
1507352-5SYS3
135
pluss
minuss
1 l
4751005615473
1132
pluss
minuss
3 l
4751005615459
3291
pluss
minuss
10 l
4751005615466
6171
pluss
minuss
 • Tips
  Antiseptēšana
 •  
  Ārdarbi
 •  
  Iekšdarbi
 • Virsma
  Neēvelēta koksne
 •  
  Sēta
 •  
  Siena
Preču cena norādīta ar iekļautu PVN 21%.
Norādītā cena ir spēkā, pasūtot preci 19.07.2024.

Tradicionālā zviedru krāsa tiek izmantota Zviedrijā un Latvijā no XVII un XVIII gadsimtiem līdz pat šodienai. Zviedru krāsa paredzēta neēvelētu koka virsmu krāsošanai, tā piemērota saimniecības ēku, sētu, skaidu jumtu, kā arī dzīvojamo ēku koka fasāžu krāsošanai. Krāsa ir ekoloģiski nekaitīga un videi draudzīga, nokrāsotā koksne „elpo”. Zviedru krāsā esošie savienojumi pasargā koksni no trūdēšanas un pelējuma, konservē tās virsmu. Ar zviedru krāsu virsmu noklāj tikai vienu reizi, virsmai nav vajadzīga iepriekšēja sagatavošana, izņemot putekļu , vecās krāsas, pelējuma un citu netīrumu notīrīšana. Krāsa piemērota arī minerālvirsmu krāsošanai, nav nepieciešama virsmas špaktelēšana un gruntēšana. Krāsā esošie naturālie pigmenti ir noturīgi pret izbalēšanu. Krāsa lietojama gan iekšdarbiem, gan ārdarbiem.

Lietošana: Zviedru krāsu uzklāj ar krāsotāju otu. Krāsu klāj uz visas virsmas ar plašiem vēzieniem un ierīvē, lai koksnes virsmas poras un plaisas būtu aizpildītas. Jāseko lai nepaliktu nenokrāsotas vietas, jo , tās krāsojot vēlāk, virsma nebūs līdzena. Krāsošanai ieteicams apmācies bezvēja laiks – tad krāsa žūs lēni un labāk sasaistīsies ar krāsojamo virsmu. Krāsa nav lietojama logu rāmju un durvju krāsošanai.

Žūšanas laiks: 2 – 6 stundas, atkarībā no koksnes apstrādes apstākļiem.

Patēriņš: 4 - 6 m2 / l atkarībā no koksnes iesūkšanas spējas.

Uzglabāšana: Oriģinālā iepakojumā un siltās noliktavu telpās.

Drošība: Krāsa nav degoša un ir nekaitīga cilvēku veselībai.

Instrumentu tīrīšana: Instrumentus un rokas mazgā ar ūdeni.

Koks ir tradicionāls ēku būves materiāls Latvijā, tas priecē iemītniekus ar dabīgo skaistumu, rada siltuma un mājīguma sajūtu mājās.

Lai saglabātu koku pēc iespējas ilgāk, to nepieciešams aizsargāt no nelabvēlīgiem laika apstākļiem un kaitēkļiem. Īpaša aizsardzība, nepieciešama koka māju fasādēm, saimniecības un citām ēkām. Viens no populārajiem aizsardzības veidiem ir ēku krāsošana ar tradicionālo Zviedru krāsu. Zviedru krāsu sauc arī par “miltu” vai “zemes” krāsu, šie nosaukumi ir nākuši no Skandināvijas. To izgatavo tikai no dabīgiem materiāliem, izmantojot lineļļas unikālo īpašību iesūkties koksnes porās, miltu līmvielas (kleistera) spēju, izžūstot nodrošināt “elpojošu” koksnes aizsardzību no mitruma un sāļu nomācošo ietekmi uz dažādām koksnes infekcijām, sēnītēm. Vairākums mūsdienīgu polimēru krāsu nenodrošina atbilstošu aizsardzības efektu. Zviedru krāsa ir īpaši piemērota neēvelētam kokam. Dziļi iesūcoties koksnē, tā nodrošina ilgmūžīgu aizsardzību (15-20 gadi), neradot uz koksnes plaisājošu vai lobošos plēvīti.

Gudrs saimnieks godam novērtēs Zviedru krāsas pieejamo cenu un saprātīgu attiecību starp cenu un kvalitāti.

Kas būtu jāzin par zviedru krāsu: jautājumi un atbildes.

Kas ir zviedru krāsa?
Tradicionālā vārītā miltu krāsa, kuru izmanto Zviedrijā jau no 17.gadsimta un turpina izmantot arī mūsdienās.

Kāds ir zviedru krāsas sastāvs?
Zviedru krāsa satur miltu līmvielu, lineļļu, dabīgos pigmentus un dažādas piedevas.

Ko drīkst krāsot ar zviedru krāsu?
Zviedru krāsa ideāli piemērota ilgmūžīgai koka fasāžu, apkārtējās vides ietekmē esošo koka konstrukciju aizsardzībai. Tā labi iesūcas koksnē un veido tās aizsargkārtu. Ar krāsu var noklāt arī minerālās virsmas (apmetums, minerālās plāksnes u.t.t.).

Kādas ir zviedru krāsas galvenās īpašības un ar ko tā atšķiras no lineļļas krāsām-beicēm?
Lineļļas krāsas-beices aizņem daļu koksnes poru, tādā veidā samazinot mitruma iesūkšanos. Lineļļa, kas ir zviedru krāsas sastāvā, pilda to pašu funkciju. Papildus tam zviedru krāsa rada koksnes virsmas aizsargkārtu no UV, mitruma un kukaiņiem.

Kāds ir zviedru krāsas klājuma kalpošanas mūžs?
Ar zviedru krāsu aizsargātai koka fasādei nav nepieciešama krāsojuma atjaunošana ne mazāk kā 10 gadus.

Kā zviedru krāsa jāuzklāj?
Zviedru krāsai ir bieza, želejveidīga konsistence. Tādēļ to labāk uzklāt ar cietu otu vai rullīti, ierīvējot koksnē. Īpaši labs krāsojums sanāk uz neēvelēta koka virsmas. Rekomendējam krāsot 2 kārtās.

Cik ilgi krāsa žūst?
Krāsas žūšanas laiks 12-24 stundas, atkarībā no laika apstākļiem.

Kāds ir zviedru krāsas patēriņš?
Ar vienu litru zviedru krāsas var noklāt 4-5m2 vienā un apmēram 3m2 divās kārtās.

Vai zviedru krāsa satur organiskos šķaidītājus un citas cilvēkam kaitīgas vielas?
Zviedru krāsa nesatur organiskos šķaidītājus, tā ir ūdenī šķīstoša krāsa. Tā satur tikai dabīgus komponentus, kas nav kaitīgi cilvēka veselībai.

Cik izdevīgi ir izmantot zviedru krāsu?
Zviedru krāsa ir lētāka par vairākumu mūsdienīgu ķīmisko krāsu un klājuma kalpošanas laiks tai ir ilgāks.

Pieguļošo virsmu aizsardzība?
Ar zviedru krāsu bagātīgi piesūcināta koksne pēc pilnīgas nožūšanas var noklāties sarmai līdzīgu sāļu kārtu, kas pirmā lietus laikā nomazgājas un neietekmē krāsas kalpošanas mūžu. Izteikti tas notiek, ja tiek krāsota mitra koksne. Noskalotie sāļi var daļēji iekrāsot pieguļošās minerālās virsmas (betons, bruģis u.t.t.). Lai aizsargātu citus būves elementus, ieteicams tos pārklāt ar plēvi līdz pirmajam lietum vai veikt dēļu vieglu mazgāšanu pēc pilnīgas nožūšanas. 

Saistītās preces